Bio-energie
Nieuwe studie over de synergie tussen bio-energie en bio-economie

Nieuwe studie over de synergie tussen bio-energie en bio-economie

20 maart 2025

Het rapport “Synergies for bioenergy supply chain in Bioeconomy networks” beschrijft relevante acties om de huidige, veelal lineaire waardeketen uit te breiden naar een bredere, op netwerken gebaseerde kijk op bio-energie- en bio-economiesystemen. Een genetwerkte aanpak maakt het mogelijk om synergiën tussen ecosystemen, bio-energieketens, biogebaseerde materialen en nutriëntdiensten te identificeren en te benutten. Het rapport introduceert een kader dat de verschillende actoren in staat stelt om volgens een meer holistische en geïntegreerde modus te werken, zodat ze kunnen connecteren met andere segmenten en actoren in het bio-energie- en bio-economie-ecosysteem en zo wederzijds meer coherente, efficiënte en veerkrachtige ontwikkelingen in hernieuwbare energie, bio-energie en de bredere bio-economie kunnen beïnvloeden.

 

Belangrijke inzichten:

  • Momenteel richten initiatiefnemers in de bio-economie zich vaak op afzonderlijke thema’s zoals voedsel, materialen of energie. Het verbinden van deze aspecten moet kansen creëren voor systeemintegratie. Dit kan de flexibiliteit, betrouwbaarheid en risicobeheersing binnen het gehele ecosysteem versterken.
  • De flexibiliteit en betrouwbaarheid van een cluster van bio-energie- en bio-economieactiviteiten kan dienen als nieuwe basis voor geïntegreerde effectbeoordelingen en het verminderen van investeringsrisico’s binnen ecosystemen.

 

Meer info via: https://www.ieabioenergy.com/blog/publications/synergies-for-bioenergy-supply-chains-in-bioeconomy-networks/

Alle platformen van ODE